درباره الزهرا

تاریخچه مرکز آموزشی:

مدرسه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) یزد در سال ۱۳۵۱ با اهتمام آیت الله شهید صدوقی (ره) و پیگیری های ایشان با نام عصمتیه تأسیس شد و در سال ۱۳۵۸ بدست خود شهید صدوقی (ره) افتتاح شد و با مسئولیت شهید و مدیریت سرکار خانم سعادت فعالیت خود را در جذب خواهران مستعد و تعلیم و تربیت آنها آغاز کردند. این مرکز که از اولین حوزه های علمیه خواهران سطح کشور محسوب می شود، طی سالهای متمادی به نام مکتب الزهرا (سلام الله علیها) به آموزش و تهذیب خوهران علاقه مند به علوم دینی پرداخته است.

با آغاز فعالیت مستقل مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال ۱۳۷۵ این مدرسه از نخستین مدارس کشور بود که از طرف آن مرکز تصویب گردید و تحت پوشش قرار گرفت.

مدرسه الزهرا (سلام الله علیها) با مساحت ۳۰۰۰ متر شامل دو ساختمان مجزا در ۳ طبقه، ۱۹ اتاق و ۱۰ کلاس هم اکنون با بیش از ۳۰۰ طلبه مشغول به فعالیت می باشد.

از آغاز شروع به کار مدرسه تاکنون تعداد زیادی از خواهران طلبه دارای مدرک دیپلم از این مدرسه با مدرک سطح ۲ (کارشناسی) فارغ التحصیل شده اند که هم اکنون در حوزه های علمیه کشور و دیگر مراکز آموزشی و فرهنگی مشغول به خدمت می باشند.

این مرکز مجهز به کتابخانه، سالن مطالعه، کافی نت و مهد کودک می باشد.

از سال ۱۳۹۶ تا کنون علاوه بر پذیرش طلاب از مقطع دیپلم، این مرکز پذیرای نوجوانان از مقطع سیکل و پایه نهم متوسطه نیز می باشد.

فعالیتهای حوزه در زمینه های آموزش، فرهنگی و پژوهش می باشد.

پیوست: گالری تصاویر مدرسه علمیه خواهران الزهرا یزد