یارِ مهربان

معرفی کتب با موضوع پیامبر به مناسبت هفته وحدت

کتاب «کلام جاویدان پیامبر اعظم(ص)» یکی از مجموعه کتاب های به نشر محسوب می شود که توسط علی اکبر اسماعیلی قوچانی گردآوری و خوشنویسی شده و مجموعه سخنان کوتاه نبوی است که استادانه خوشنویسی شده و تلاش دارد تا تعالیم و معارف انسان ساز را با روح هنر درآمیزد و به همین سبب نیز راهنمای خوبی برای هنرآموزان خوشنویسی به ویژه خط زیبای ثلث محسوب می شود.

«سیره نبوی» از دیگر کتاب های انتشارات آستان قدس رضوی است که به قلم جواد محدثی به رشته تحریر درآمده و تلاش دارد تا با ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره پیامبر اکرم(ص) و همچنین زکر اشعار و نقل داستان های تاریخی، نگاهی گذرا به سیره و سنت زندگی رسول خدا داشته باشد.

کتاب «چهل حدیث از پیامبر اعظم(ص)» عنوان کتابی است که حسین ابراهیمی آن را به زبان شعر در آورده و توسط به نشر پنج نوبت تجدید چاپ شده است و طی آن چهل حدیث زیبا و گهربار از پیامبر گرامی اسلام جمع‌آوری شده تا قلب هایمان را با نور خود آسمانی کند.

«حکمت های نبوی» که توسط جواد محدثی نوشته و انتشارات آستان قدس رضوی تا کنون سه نوبت آنرا تجدید چاپ کرده است، ترجمه و توضیح چهل حدیث از پیامبر اکرم(ص) است که پس از ترجمه هر حدیث، شرحی کوتاه به آن اضافه شده تا راهنما و چراغ راه جویندگان حقیقت و سعادت در زندگی فردی و معاشرت های اجتماعی باشد.

همچنین مجموعه کتاب ۶ جلدی رمان بلند زندگی «پیامبر» نوشته نقی سلیمانی و تصویرگری رضا مکتبی در بخش های پیش از تولد، کودکی، نوجوانی، جوانی، بزرگسالی، میانسالی، کتاب «سکه ای به نام محمد(ص)» نوشته محمد پوروهاب و تصویرگری رضا مکتبی و همچنین کتاب «با علی یا علی(پیامبر(ص))» نوشته فریبا کلهر و تصویرگری علیرضا گلدوزیان کتاب های داستانی مذهبی ویژه کودکان و نوجوانان از سری کتاب های پروانه انتشارات آستان قدس با موضوع سنت و سیره نبوی می باشند.

علاقه مندان به تهیه این مجموعه کتاب ها و همچنین مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می توانند به نشانی اینترنتی www.behnashr.com و یا فروشگاه های سطح شهر مشهد و نمایندگی های سراسر کشور مراجعه کرده و یا از طریق سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ با این انتشارات تماس برقرار کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.